menusearch
asretafakor.ir

پماد حاصل از عصاره هیدروالکلی گیاهی اختراع شد

جستجو
سه شنبه بیست و هفتم اسفند ۹۸
(0)
(0)
پماد حاصل از عصاره هیدروالکلی گیاهی اختراع شد

به گزارش پایگاه خبری عصر تفکر به نقل از دانشگاه ایلام، بعد از هفت سال تلاش، رضا هوشمندفر پژوهشگر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ایلام موفق به اختراع و ثبت «پماد حاصل از عصاره هیدروالکلی گیاهی» شد. هوشمندفر در این خصوص گفت: شیوع دیابت در ایران در بین افراد بالغ 11 درصد و در خاورمیانه 14 درصد است که آمار مربوط به ایران بسیار نگران کننده است.

وی افزود: بر طبق آمار در سال 1396 بالغ بر 12 درصد جمعیت بالای 18 سال کشور به دیابت مبتلا بوده اند که در این میان زنان بیش از مردان مستعد ابتلا به این بیماری می‌باشند. این محقق بیان کرد: با توجه به تمام مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد بر آن شدیم تا در زمینه ترمیم زخم های دیابت که هزینه های درمانی سرسام آوری را بر مردم و جامعه پزشکی تحمیل می‌کند و منجر به قطع عضو در افراد دیابتی می‌شود، با استفاده از گیاهان دارویی بومی منطقه، پماد حاصل از عصاره هیدروالکلی گیاه بدون هیچ گونه استفاده از آنتی بیوتیک یا ترکیبات شیمیایی ثبت اختراع شود.

وی تأکید کرد: این پماد دارای اثرات معجزه آسا و غیر قابل مقایسه با داروهای رایج در این زمینه است، لذا نتیجه 7 سال تحقیق و پژوهش موفقیت در ثبت این دارو است که امیدواریم با کسب مجوز از وزارت بهداشت بتوانیم آن را وارد چرخه دارویی کشور کنیم.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر