menusearch
asretafakor.ir

اختراع محصول گیاهی ضد شپش

جمعه پنجم مهر ۹۸
(0)
(0)
اختراع محصول گیاهی ضد شپش

به گزارش پایگاه خبری عصر تفکر مدیر عامل یکی از شرکت ‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده‌ های دارویی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فوم گیاهی ضد شپش به همت متخصصان ایرانی تولید شده که یک بار مصرف آن، شپش و تخم ‌های آن را ریشه‌ کن می‌ کند.

مدیر عامل این شرکت گفت: فوم گیاهی ضد شپش جزء محصولات دانش ‌بنیان محسوب شده و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراهی و حمایت ‌های خوبی از آن به عمل آورده و این محصول از دوم مهرماه در پنجمین دوره نمایشگاه دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) عرضه شده است.

محمد تقی میراحمدی روز چهارشنبه در حاشیه پنجمین دوره نمایشگاه دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) درباره این محصول به خبرنگار علمی پایگاه خبری عصر تفکر گفت: بیش از ۲ سال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر روی عصاره‌ های گیاهی متعددی کار کردیم تا با انتخاب بهترین آن ها، این محصول گیاهی را به صورت فوم تهیه و تولید کنیم.وی با اشاره به اینکه این محصول هیچ آسیبی به مو نمی‌‌رساند، اظهار داشت: فوم گیاهی ضد شپش علاوه بر شپش، تخم یا رِشک آن را هم از بین می‌‌برد و به دلیل گیاهی بودن هیچ آسیبی به مو و پوست وارد نمی‌ کند.

میر احمدی ادامه داد: محصولات شیمیایی موجود در بازار به دلیل جذب در بدن، می‌‌توانند زمینه آسیب را فراهم کنند، اما فوم ضد شپش به دلیل اینکه پایه گیاهی دارد، امکان صدمه زدن به بدن را ندارد.

وی با اشاره اینکه این محصول از رزماری و چند گیاه دارویی دیگر تهیه شده است، اظهار داشت: تنها با یک بار مصرف این محصول، شپش و تخم یا رشک آن به طور کامل از بین می‌رود، اما برای احتیاط اعلام کردیم ۲ بار آن را مصرف کنند به این صورت که دومین بار با فاصله زمانی یک هفته بعد از بار اول، استفاده شود.

چند ماه انتظار برای تمدید مجوز تولید

این فعال دانش ‌بنیان با اشاره به مشکلات پیش آمده با سازمان غذا و دارو برای تمدید مجوز تولید این محصول گفت: مجوز تولید این محصول گیاهی از سوی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد صادر شده اما سازمان غذا و دارو این روند را اشتباه می‌‌داند و خواستار تمدید مجوز در تهران شده، اما با گذشتن بیش از شش ماه هنور تمدید مجوز تولید این محصول صادر نشده است.

وی گفت: آن مقدار محصولی که با مجوز معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شده بود به بازار عرضه شده اما دیگر نمی‌‌توانیم تولید جدید داشته باشیم تا زمانی که سازمان غذا و دارو مجوز ما را تمدید کند که امیدواریم با تاکیدات وزیر بهداشت، هر چه زودتر این کار انجام شود.

مدیر عامل این شرکت‌ مستقر در مرکز رشد واحد های فناوری فرآورده‌ های دارویی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: با یک شرکت فرانسوی قراردادی منعقد کردیم که پس از تولید محصول،‌ آنها در بازارهای هدف بین‌المللی توزیع کند.

وی اظهار کرد: برای صادرات به کشورهای منطقه از جمله افغانستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و سوریه با مجموعه‌ هایی وارد مذاکره شدیم و مذاکره‌ کنندگان از این محصولاستقبال کردند.

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر