menusearch
asretafakor.ir

درباره مجله

(0)
(1)
درباره مجله

 

دیروز برای تجربه و امروز تدبیری برای فرداست گذشتگان راه بسیار پیموده اند و تجربه آنان یادگار امروز ماست و امروز با لطف منان با همت و تلاش پژوهشگران برگزیده خلاق و به کارگیری توان و تجربه های افزون شده بر یادگار دیرینیان توانسته ایم بر تلاش های خود بیفزاییم، پس در این راه ما را یاری دهید تا با شما هر روز پله های موفقیت را طی کنیم.

 

پایگاه خبری عصر تفکر با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا، با هدف معرفی پژوهش های اساتید، نخبگان، دانشجویان، جوانان و متخصصین مجرب در زمینه گیاهان دارویی پا به عرصه نهاده است. امید است که با همکاری سایر مراکز مرتبط در زمینه گیاهان دارویی بتوانیم در معرفی و موفقیت روز افزون افراد برجسته کشور عزیزمان گام برداریم.

 

 

 

نشریه گیاهان دارویی عصر تفکر به صورت فصلنامه علمی تخصصی به زبان فارسی و با خلاصه انگلیسی منتشر می‌شود و حاوی مقالاتی در زمینه گیاهان دارویی شامل تکثیر، تولید، فرآوری، جنبه های فیزیولوژی اکولوژی، خواص دارویی و سایر موارد مرتبط با گیاهان دارویی است.

نوع مقالاتی که در فصلنامه چاپ می‌شود عبارتند از:

- مقالات مروری (Review Article): تالیف پژوهشگران مجربی که به تشخیص هیات تحریریه اشراف کافی به موضوع داشته باشند و حداقل دو مورد از منابع تجارب خودشان باشد.

- گزارش های موردی (Case Report): موارد استثنایی زمینه های مذکور را مطرح می‌نماید. خلاصه ای از پژوهش، دستاورد یا ثبت اختراع در زمینه گیاهان دارویی را شامل می‌شود.

مقاله ارسال شده، توسط هیات تحریریه بررسی می‌شود سپس توسط سه داور ارزیابی و بعد از آن به تایید نهایی هیات تحریریه می‌رسد و فصلنامه در اصلاح دستوری و املایی آن مختار است.

 

 

مقررات

 

کاربر گرامی لطفا موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و مطالب پایگاه خبری عصر تفکر به دقت ملاحظه بفرمایید.

 

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه های پایگاه خبری عصر تفکر منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه های پایگاه خبری عصر تفکر تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌شود و شما توافق می‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هر گونه تغییر است.

 

تعریف مطبوعات

ماده 1- مطبوعات عبارتند از: نشریاتی که به طور منظم با نام ثابت و تاریخ و شماره ردیف در زمینه های گوناگون خبری، انتقادی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، کشاورزی، فرهنگی، دینی، علمی، فنی، نظامی، هنری، ورزشی و نظایر اینها منتشر می‌شوند.

ماده 2- مطبوعات به لحاظ زمان انتشار منظم می‌توانند با یکی از فواصل زمانی زیر منتشر شوند:

روزی یکبار (روزنامه)- هفته ای یکبار (هفته نامه)- دو هفته یکبار- ماهی یکبار (ماهنامه)- دو ماه یکبار- سه ماه یکبار (فصلنامه)- شش ماه یکبار- سالی یکبار (سالنامه).

تبصره 1- نشریه الکترونیکی، نشریه ای است که در محیط دیجیتال با همان صورت، شرایط و ظواهر یک نشریه چاپی و طی فرآیند فعالیت مرسوم روزنامه نگاری و تحریریه ای تولید و به طور منظم و با نام ثابت و تاریخ و شماره ردیف معینی در یک یا چند زمینه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تولید و منتشر می‌شود.

 

حقوق مطبوعات

ماده 3- مطبوعات حق دارند نظرات، انتقادات سازنده، پیشنهادها، توضیحات مردم و مسئولین را با رعایت موازین اسلامی و مصالح جامعه درج و به اطلاع عموم برسانند.

تبصره 2- انتقاد سازنده به دارا بودن منطق و استدلال و پرهیز از توهین، تحقیر و تخریب است.

ماده 4- هیچ مقام دولتی و غیر دولتی حق ندارد برای چاپ مطلب یا مقاله ای درصدد اعمال فشار بر مطبوعات برآید و یا به سانسور و کنترل نشریات مبادرت کند.

ماده 5- کسب و انتشار اخبار داخلی و خارجی که به منظور افزایش آگاهی عمومی و حفظ مصالح جامعه باشد با رعایت این قانون، حق قانونی مطبوعات است.

 

تکالیف مدیران مسئول مطبوعات

ماده 6- کلیه مکاتبات مطبوعات با امضای صاحب پروانه یا مدیر مسئول نشریه و شخص دیگری که قبلا از طرف مدیر مسئول کتبا معرفی شده باشد معتبر است. مکاتبات شخص معرفی شده در مواردی که قانون مطبوعات و آیین نامه اجرایی، آن را از وظایف صاحب پروانه و یا مدیر مسئول شناخته است، اعتبار ندارد.

ماده 7- صاحب امتیاز نشریه موظف است در صورت تغییر نشانی محل دفتر نشریه، مراتب را کتبا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در شهرستان ها به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوط اطلاع دهد.

 

ارتباطات الکترونیکی

آدرس ایمیل و تلفن هایی که اعضاء در پروفایل خود ثبت می‌کنند تنها آدرس ایمیل و تلفن های رسمی و مورد تائید است و تمام مکاتبات و پاسخ های دفتر نشریه از طریق‌ آنها صورت می‌گیرد.

همچنین توجه داشته باشید که info@asretafakor.ir تنها ایمیل اختصاصی پایگاه خبری عصر تفکر است که از طریق آن برای کاربران محترم پیام ارسال می‌گردد.

 

سیاست های رعایت حریم شخصی

- پایگاه خبری عصر تفکر به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از مطالب سایت استفاده می‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‌کند.

- پایگاه خبری عصر تفکر متعهد می‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هر چه مطمئن تر و امن تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد.

- همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات پایگاه خبری عصر تفکر مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر و کلیه موارد قابل دانلود جزئی از اموال پایگاه خبری عصر تفکر محسوب می‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار پایگاه خبری عصر تفکر است و هر گونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای پایگاه خبری عصر تفکر محفوظ می‌دارد.

- تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.asretafakor.ir است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌گیریم. وب سایت پایگاه خبری عصر تفکر هیچ گونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.asretafakor.ir  ندارد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‌توانند از آدرس های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.