menusearch
asretafakor.ir

بهترین داروهای گیاهی برای لاغری شکم کدامند؟

header
۱۳۹۹/۲/۲۵ پنج شنبه
(0)
(0)
بهترین داروهای گیاهی برای لاغری شکم کدامند؟
بهترین داروهای گیاهی برای لاغری شکم کدامند؟

زردچوبه

بر اساس یک مطالعه که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، گیاه دارویی زردچوبه ممکن است به چربی سوزی بدن شما کمک کند. ماده کورکومین که به عنوان ماده فعال گیاه دارویی زردچوبه شناخته می شود، باعث می گردد که فرد نسبت به زمانی که زردچوبه به غذا اضافه نشده باشد، چربی بیشتری بسوزاند. زردچوبه به عنوان یک ادویه گرم شناخته می شود؛ زیرا باعث افزایش دمای بدن می شود که به نوبه خود می تواند باعث افزایش  سوخت و ساز  بدن شود.

 

دارچین

فواید دارچین برای لاغری اجتناب ناپذیر است. نشان داده شده است که گیاه دارویی دارچین می تواند قند خون را متعادل کند و باعث کاهش اشتهای فرد شده و فرد را برای مدت بیشتری سیر نگه دارد. گرچه ممکن است در حال حاضر از دارچین در فرنی و یا غذاهای دیگر استفاده می کنید، می توانید مصرف روزانه خود را با مخلوط کردن گیاه دارویی دارچین با پنیر، ماست ساده و یا دم کردن آن همراه چای افزایش دهید. همچنین می توانید دارچین را در انواع ترشیجات، در تهیه کباب ها و خورش ها به کار ببرید.

 

فلفل قرمز

گیاه دارویی فلفل قرمز یک ادویه بسیار گرم محسوب می شود. این بدان معنی است که گیاه دارویی فلفل قرمز نیز همانند زردچوبه، باعث افزایش دمای بدن و در نتیجه افزایش سوخت و ساز آن خواهد شد. در واقع اضافه کردن گیاه دارویی فلفل قرمز به غذاها، باعث می شود که شما بتوانید در هر وعده غذایی تا ۱۰۰ کالری بسوزانید. شما می توانید فلفل قرمز را به سیب زمینی، انواع آجیل، سوپ، سس گوجه فرنگی خانگی، خورش ها و دیگر غذاها اضافه کنید.

 

زیره سبز

گیاه دارویی زیره سبز ادویه ای است که در مقیاس کم نیز باعث لاغری شکم خواهد شد. فقط یک قاشق چای خوری از آن را به هر وعده غذایی خود اضافه کنید تا به شما کمک کند، سه برابر بیشتر چربی بدنتان را بسوزانید. این یک خبر بسیار خوب است؛ به خصوص آن که اضافه کردن زیره سبز به انواعی از غذاها به بهبود طعم آن نیز کمک خواهد کرد. سعی کنید از زیره سبز در سوپ ها، خورش ها، سس گوجه فرنگی، سیب زمینی و دیگر غذاها استفاده کنید.

 

زنجبیل

گیاه دارویی زنجبیل نیز مانند دارچین به کنترل قند خون کمک می کند. به این معنا که باعث جلوگیری از افزایش میزان گلوکز پس از خوردن مواد غذایی حاوی کربوهیدرات یا قند می شود. زنجبیل، همچنین دارای خواص چربی سوزی و گرمازایی می باشد. همانند زردچوبه و فلفل قرمز می توانید زنجبیل تازه را به سیب زمینی، ماهی، انواع سالادها یا چای اضافه کنید و از طعم و خواص آن لذت ببرید. همچنین می توانید از دتاکس بی نظیر لیمو ،عسل و زنجبیل و خواص آن برای لاغری شکم و پاکسازی بدن بهره مند شوید.

 

سیر

گیاه دارویی سیر ممکن است باعث بوی بد دهان شما شود؛ اما در عوض می تواند به سوختن چربی در بدن شما کمک کند. در یک مطالعه نشان داده شد که موش هایی که در رژیم غذایی خود از سیر استفاده می کردند پس از ۷ هفته نسبت به موش هایی که از آن استفاده نمی کردند، وزن بیشتری از دست دادند. گرچه این نتایج هنوز در انسان ثابت نشده است، اما مسلماً هیچ زیانی هم نخواهند داشت. به علاوه اینکه اگر این گیاه تند و خوشمزه باعث لاغری شکم شما هم نشود، باعث بهبود طعم غذای شما خواهد شد. لازم به ذکر است که گیاه دارویی سیر مملو از مواد مغذی است و  فواید بسیاری برای سلامتی دارند.

 

فلفل سیاه

گیاه دارویی فلفل سیاه نیز مانند زنجبیل، دارای خواص چربی سوزی بسیاری است. همچنین دیده شده است که گیاه دارویی فلفل سیاه باعث توقف شکل گیری سلول های چربی جدید می باشد؛ بنابراین می تواند در نهایت از افزایش وزن جلوگیری کرده و باعث لاغری شکم شما شود.

 

هل

گیاه دارویی هل، یکی دیگر از گیاهان دارویی گرمازا می باشد. به این معنی که می توانند باعث افزایش دمای بدن و همچنین افزایش متابولیسم فرد شود. در هندوستان از هل به همراه جوز هندی، دارچین، میخک و زنجبیل ترکیبی بی نظیر ایجاد می کنند که در تهیه غذاها و یا چای از آن استفاده می شود.

 

ادویه کاری

برگ های گیاه دارویی کاری دارای اثر چربی سوزی فوق العاده می باشد. این گیاه که در تولید ادویه کاری به کار می رود، دارای اثر ضد التهاب و آنتی اکسیدان می باشد. ادویه کاری در تنظیم قند خون نیز نقش دارد. آن ها همچنین عملکرد معده و روده کوچک را بهبود می بخشند. مهم ترین نقش آن ها این است که به استروژن که یک هورمون تولید کننده چربی می باشد، کمک می کند. می توانید برگ های تازه کاری را به سالادها و دیگر غذاها اضافه کنید. همچنین می توانید مستقیماً آن ها را بجوید و یا همراه با چای از دم کرده آن ها استفاده کنید. نباید در مصرف این برگ ها زیاده روی کنید، زیرا دارای اثر ملین می باشد.

 

نعناع

گیاه دارویی نعناع علاوه بر اثرات آرام بخش، به نظر می رسد که در لاغری شکم نقش داشته باشد. گیاه دارویی نعناع این نقش خود را از طریق آزاد کردن مقدار بیشتری صفرا از کیسه صفرا انجام می دهد. همان طور که می دانید صفرا باعث هضم چربی در بدن شما می شود. همچنین اثرات آرام بخش گیاه دارویی نعناع نیز می تواند از پرخوری عصبی جلوگیری کند.

 

چای سبز

گیاه دارویی چای سبز، متابولیسم را به میزان زیادی افزایش می دهد. همچنین علاوه بر تحریک سوختن چربی های بدن، دمای بدن شما را افزایش می دهد. ترکیب موجود در چای سبز به نام اپیکاتچین گالات باعث تحریک چربی سوزی می شود. نتایج یک تحقیق نشان داد که به نظر می رسد چای سبز ژن هایی که باعث کاهش وزن شما می شوند را فعال می کند. همچنین از تشکیل سلول های چربی جدید جلوگیری می کند و به این طریق، تأثیر خود را بر لاغری شکم و کاهش چربی بدن می گذارد. البته تأثیر چای سفید در لاغری و همچنین چای سیاه نیز تا حدودی ثابت شده است.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر