menusearch
asretafakor.ir

ترمیم زخم های سلولی با اختراع نوعی پماد گیاهی

دوشنبه سی و یکم تیر ۹۸
(0)
(0)
ترمیم زخم های سلولی با اختراع نوعی پماد گیاهی

به گزارش پایگاه خبری عصر تفکر به نقل از معاونت علمی و فناوری، غلامحسین محمدی، مدیر عامل یک شرکت دانش‌ بنیان، در خصوص پژوهش ‌های موفق در زمینه تولید محصولی با ویژگی ترمیم سلولی و درمان سوختگی گفت: فعالان فناور این شرکت دانش ‌بنیان با همکاری مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه شیراز پمادی را تولید کرده اند که ضمن درمان سوختگی به تکثیر سلولی کمک می‌‌کند.

این فعال فناور با اشاره به این ‌که پایه این محصول گیاهی است، عنوان کرد: این درمان که بر اساس خواص منحصر به فرد گیاه"برازمبل" تولید شده است. این محصول که در شکل پماد ارائه می‌‌شود، توانسته است کارآمدی خود را در درمان و ترمیم عارضه ‌های پوستی همچون سوختگی به خوبی نشان دهد.

محمدی با اشاره به این ‌که داروی تولید شده، عاری از عوارض سمی و مضر است، افزود: در مراحل گوناگون آزمایش ‌های انجام شده روی این دارو، رشد سلولی با سرعت بسیار بالاتری صورت گرفته است. همچنین تاییدیه مرکز مطالعات مقایسه ‌ای دانشگاه علوم ‌پزشکی شیراز، ضد باکتری عفونتی و سمی بودن این فرآورده دارویی را تأیید می‌ کند.

وی در خصوص کاربردهای متنوع پماد برازمبل گفت: این محصول علاوه بر زخم ‌های سطحی می‌‌تواند در درمان زخم ‌های پوستی و سلولی، زخم ‌های دیابتی و زخم بستر به خوبی کارآمدی خود را نشان دهد.

وی این محصول تولید شده را منحصر به فرد و بدون نمونه مشابه خارجی عنوان کرد و افزود: این پماد با توجه به ویژگی‌ های یاد شده و برخورداری از خواص ویژه، در نوع خود مشابه دیگری ندارد. این محصول همچنین دارای ویژگی انعطاف دمایی بالایی است و در دماهای مختلف قابل نگهداری بوده و فاسد نمی‌‌شود. ضمن این‌ که فرآیند ترمیم سلولی را به طور کامل محقق می‌ کند. این فعال فناور خاطر نشان کرد: تعدادی از دانش‌ آموختگان متخصص در حوزه ‌های تخصصی چون سلول ‌های بنیادی، زیست ‌فناوری و سرطان در این شرکت مشغول فعالیت هستند و بر روی تحقیق و توسعه محصولات دانش ‌بنیان جدید کار می‌‌کنند.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر