menusearch
asretafakor.ir

درمان سرفه با گیاهان دارویی

۱۴۰۰/۴/۵ شنبه
(0)
(0)
درمان سرفه با گیاهان دارویی
درمان سرفه با گیاهان دارویی

سرفه چیست؟

به طور کلی، سرفه کاملاً طبیعی است. سرفه می‌تواند به پاک شدن گلو از بلغم و سایر مواد تحریک کننده کمک کند، با این حال، سرفه های مداوم همچنین می‌تواند علائم تعدادی از بیماری ها مانند آلرژی، عفونت ویروسی یا عفونت باکتریایی باشد. بعضی اوقات سرفه به دلیل هر چیزی که مربوط به ریه های شما باشد نیست. بیماری رفلاکس معده (مری) نیز می‌تواند باعث سرفه شود.

 

داروی گیاهی ضد سرفه

زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی است. همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدن و تسکین درد و ناراحتی مفید است.

زنجبیل را می‌توان به عنوان چای مصرف کنید. افزودن عسل ممکن است آن را برای سرفه خشک مفیدتر کند.

 

گل ختمی نوعی گیاه است. این ماده در شربت سرفه و در قرص های پاستیل برای تسکین سرفه های خشک استفاده می‌شود. ختمی به عنوان ضد سرفه به ویژه برای سرفه های حاصل از تحریکات التهابات غشاء مخاطی و یا تورمی گلو (نزله ای) که دارای ترشح می‌باشند بسیار مؤثر است. گل ختمی همچنین ممکن است خاصیت ضد باکتری داشته باشد.

ریشه ی خشک شده ی ختمی را ابتدا باید به صورت پودر تبدیل کرد، سپس بر روی 3 تا 10 گرم از این پودر، یک استکان یا لیوان آب سرد اضافه نمود و به مدت نیم ساعت خیساند. (البته هر چه بیشتر خیسانده شود، بهتر است)؛ آنگاه به خوبی هم بزنید و سپس صاف کنید.

 

نعناع فلفلی همچنین به کاهش احتقان کمک می‌کند و دارای کیفیت ضدباکتری و ضد ویروسی است. سعی کنید درست قبل از خواب چای نعناع بنوشید تا سرفه های شب را تسکین دهید.

 

چای ماسالا

چای ماسالا در سال های اخیر در ایالات متحده بسیار محبوب شده است. در هند از گیاه چای برای درمان بیماری هایی مانند گلودرد و سرفه خشک استفاده می‌شود. چای ماسالا حاوی چندین ماده آنتی اکسیدانی از جمله میخک و هل است. میخک همچنین ممکن است به عنوان یک ماده خلط آور مؤثر باشد. چای ماسالا همچنین حاوی دارچین است که دارای خواص ضد التهابی است.

 

آویشن

بعضی از افراد از آویشن برای بیماری های تنفسی استفاده می‌کنند. برگ ها حاوی ترکیباتی به نام فلاونوئیدها هستند که عضلات گلو را که درگیر سرفه هستند آرام می‌کنند و التهاب را کاهش می‌دهند. می‌توانید چای آویشن را در خانه با استفاده از 2 قاشق چای خوری برگ خرد شده آویشن و 1 فنجان آب جوش تهیه کنید.

 

چه موقع برای سرفه به پزشک مراجعه کنید

اگر سرفه روی توانایی تنفس شما تأثیر می‌گذارد یا اگر در سرفه شما خون وجود داشت، به دنبال فوریت های پزشکی باشید. عفونت های دستگاه تنفسی شامل دردهای بدن و تب هستند، در حالی که آلرژی اینگونه نیست.

 در صورت بروز علائم زیر علاوه بر سرفه، به پزشک مراقبت های اولیه خود مراجعه کنید:

- لرز

- کمبود آب بدن

- تب بالاتر از ˚38C

- احساس ناخوشی یا احساس بیماری

- سرفه مداوم که دارای بلغمی با بوی بد، ضخیم، سبز یا مایل به زرد است

- ضعف

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر