menusearch
asretafakor.ir

درمان مشکلات کلیوی با مصرف پرونوس افریکانا

header
۱۳۹۸/۱۲/۳ شنبه
(0)
(0)
درمان مشکلات کلیوی با مصرف پرونوس افریکانا
درمان مشکلات کلیوی با مصرف پرونوس افریکانا

گیاه پرونوس افریکانا

این گیاه در سال 1861 توسط ریچارد فرانسیس بارتون و آلفرد سیکر دو گیاه شناس سرشناس کشف و ثبت شد و در دهه 1990 به دلیل  شناخته شدن خواص دارویی بی شمار و قطع بی رویه درخت آن عنوان یک گیاه دارویی حفاظت شده ثبت شده است. پرونوس افریکانا   (Prunus africana) که بومی ‌ها آن را به اسم گیلاس آفریقایی نیز می ‌خوانند، به عنوان دارویی معجزه‌ گر شناخته می ‌شود. این گیاه بیشتر در نواحی مرکزی و جنوب آفریقا و در جزایرBioko ، São Tomé، Grande Comore و Madagascar رشد می کند.

این گیاه علاوه بر این که خواص دارویی بی شماری دارد و از چوب آن استفاده های زیادی می شود، منبع مهم تغذیه برای پرندگان و پستانداران است. میوه های این درخت بسیار مورد توجه گوریل ها هستند. همچنین سنجاب ها از میوه این گیاه تغذیه می کنند.

 

خواص گیاه پرونوس افریکانا

خواص گیاه پرونوس افریکانا بسیار زیاد است. شفادهنده ‌های سنتی در کنیا از این گیاه برای درمان بسیاری از بیماری ‌ها از جمله مالاریا، دردهای معده و مشکلات کلیوی استفاده می‌ کنند. با این همه این گیاه بیش از همه به دلیل نقش مؤثری که در درمان سرطان پروستات دارد، ارزشمند است و ستایش می ‌شود.

از جوشانده پوست این گیاه دارویی برای درمان تب، مالاریا، پانسمان زخم، بهبود درد معده، برطرف کردن خلط، درمان بیماری های کلیوی استفاده می شود. این گیاه همچنین محرک اشتها بوده و جنون های خفیف را درمان می کند.

از پوست این گیاه دارویی معجزه گر، عصاره دارویی به نام عصاره Pygeum ساخته شده است که به عنوان یک داروی جایگزین برای  بیماری هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) مورد استفاده قرار می گیرد. این بیماری شایع ‌ترین علت انسداد ادراری است که در میان مردان رخ  می‌ دهد.

 

کاربرد چوب گیاه پرونوس افریکانا

چوب این گیاه چوب بسیار سختی است که از آن در ساخت تبر، وسایل آشپزخانه، واگن ها، چوب کف ساختمان، چوب حکاکی، عرشه پل ها و مبلمان  استفاده می شود.

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر