menusearch
asretafakor.ir

درمان کبد چرب با گیاهان دارویی

۱۴۰۱/۳/۱۱ چهارشنبه
(1)
(0)
درمان کبد چرب با گیاهان دارویی
درمان کبد چرب با گیاهان دارویی

 

-ضمن عرض سلام و احترام، لطفاً خودتان را معرفی کنید و مختصری از زمینه های فعالیت و سوابق کاری خودتان بفرمائید.

ضمن عرض سلام و تشکر از شما، دکتر سید عباس زجاجی، داروساز، متخصص فارماکولوژی بالینی و مدیر عامل شرکت دارویی زجاج درمان طوس هستم و دارای دو ثبت اختراع در زمینه سلول های بنیادی و شربت گیاهی کمک به درمان آسم نوزادان می‌باشم.

 

- لطفاً در رابطه با محصول تولیدی خود، کپسول گیاهی کبد چرب و کاهنده چربی خون توضیح دهید.

کارهای تحقیقاتی این محصول که اکنون با نام کپسول Z – لیور (شکل 1 ) در مرحله پیش تولید قرار دارد از سال 1393 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد. به جرأت می‌توان گفت: اولین داروی گیاهی موجود در بازار است که به صورت اختصاصی بر روی درمان کبد چرب (البته تاکنون) بررسی گردید. بر روی 70 نفر از داوطلبین کارآزمایی به مدت دو ماه صورت گرفت. بیماران یک ساعت قبل از هر وعده غذایی 2 کپسول میل می‌کردند. تقریباً در تمامی بیماران بعد از دو ماه گرید چربی کبد، یک گرید کاهش پیدا کرده بود. این محصول هم اکنون در حال طی مراحل صدور مجوز در اداره کل غذا و دارو بوده و در داروخانه تخصصی آنلاین زجاج کلاب نیز در دسترس دوستان است.

 

 

 

- در تولید این محصول از چه گیاهانی استفاده کردید؟

از گیاهان مقوی کبد مانند سیلیمارین و از گیاهان چربی سوز مانند چای سبز استفاده شده است.

 

- به عنوان صاحب نظر در مورد گیاهان دارویی، مواردی که از نظر شما باید بدان پرداخته شود ذکر بفرمائید.

خوشبختانه در عرض یک سال گذشته در زمینه تولید داروهای گیاهی دقت نظر بیشتری توسط اداره کل غذا و دارو صورت گرفته که بسیار مطلوب است. مشکل مهمی که شرکت های نوپا با آن در حال چالش می‌باشند چگونگی معرفی محصولات به عموم مردم است زیرا از نظر قانونی تبلیغ دارو در رسانه های عمومی ممنوع است و رسانه های تخصصی نیز مخاطب عموم مردم نمی‌باشند اما فعالیت های نشریاتی مانند شما می‌تواند کمک شایانی در این زمینه کند.

 

- به نظر شما چگونه می‌توان مشکلات و محدودیت های موجود در زمینه تولید داروهای گیاهی را برطرف کرد؟

مهم ترین قسمت نبود رسانه ای خاص جهت ارائه و شناساندن محصولات جدید گیاهی به عموم مردم است در غیر این صورت در زمینه تولید داروهای جدید مشکل خاصی وجود ندارد.

 

- ضمن سپاس و قدردانی از وقتی که به ما اختصاص دادید، به عنوان سخن پایانی اگر مطلب یا موضوعی مدنظر شما هست، بفرمائید.

از اینکه در زمینه معرفی محصولات جدید پیگیر و فعال هستید کمال تشکر را دارم امید است که با کمک یکدیگر بتوانیم به افراد جامعه خود در درمان این بیماری ها کمک نمائیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر