menusearch
asretafakor.ir

درمان کبد چرب با 4 گیاه دارویی

header
۱۳۹۸/۶/۷ پنج شنبه
(0)
(0)
درمان کبد چرب با 4 گیاه دارویی
درمان کبد چرب با 4 گیاه دارویی

به گزارش پایگاه خبری عصر تفکر به نقل از روزنامه خراسان، زمانی که غذا می‌ خوریم، افزون بر ترکیب‌ های ارزشمند، یک مقدار مواد زاید هم ایجاد می ‌شود. مواد زاید سمی از غذا‌های سنتتیک و شیمیایی بسیار بیشتر تولید می‌ شود به ویژه اگر رژیم غذاییناسالم هم داشته باشیم بنابراین امروزه که افراد از غذا‌های سنتتیک و مواد شیمیایی بیشتری استفاده می‌ کنند، سموم بیشتری هم در کبدشان تولید می‌ شود. از این رو، افراد زیادی از کبد ناکارآمد و چرب رنج می‌ برند. برای این که تاثیر سموم کبدی کمتر شود و از بین برود، بهتر است افزون بر مصرف غذا‌های سالم از برخی گیاهان دارویی هم استفاده کنید.

مداومت در مصرف این گیاهان می ‌تواند به خنثی سازی سموم کبدی و سلامت آن کمک کند، زیرا کبد هر روز با سموم مختلفی درگیر است. از جمله پرکاربردترین گیاهان دارویی که در دسترس همه است می ‌توان موارد زیر را نام برد:

زردچوبه

یکی از مواد غذایی برای پاک سازی کبد زردچوبه است. زردچوبه را می ‌توان در تمام طول عمر و در تمام روز‌ها استفاده کرد. نتایج تحقیقی که انجام و در آوریل ۲۰۱۱ در مجله علمی غذا، منتشر شد؛ نشان می ‌دهد؛ مصرف زردچوبه به جلوگیری از افزایش میزان کلسترول در خون کمک می ‌کند. همچنین با تنظیم آنزیم ‌های مسئول متابولیسم چربی، خطر بیماری کبد چرب را کاهش می ‌دهد.

کاسنی

مقالات زیادی درباره گیاه کاسنی وجود دارد که تاثیر مثبت آن را روی کبد به اثبات رسانده اند. این گیاه به عنوان محافظ بسیار خوب کبد شناخته می‌ شود. مصرف عرق کاسنی موجب کاهش میزان کلسترولخون می ‌شود و به پاک سازی کبدو بدن از سموم و مواد زاید کمک می‌ کند. عرق کاسنی موجب دفع آسان ‌تر صفرا از بدن می‌ شود، زردی را می ‌زداید و به طور کلی کبد را سبک می‌ کند. هر چه این عرق تلخ ‌تر باشد فایده آن بیشتر است و در التیام امراض کبدی موثرتر عمل می‌ کند. عرق کاسنی نقش بسزایی در تولید و ترمیم سلول‌ های کبدی ایفا می ‌کند و منبعی سرشار از ویتامینCو از بین برنده بیماری ‌های مزمن کبدی است.

شاه تره و خار مریم

شاه تره و خار مریم هم گیاهان مفید دیگری هستند که مصرف آن ‌ها برای کبد مفید است. هر چه فرد میوه و سبزی بیشتری مصرف کند، کبد سالم تری دارد، زیرا همه گیاهان ترکیبات مفیدی برای سم زدایی دارند. البته قدرت همه گیاهان برای پاک سازی کبد از سموم یکسان نیست و چهار گیاهی که به آن ‌ها اشاره شد، جزو قوی ‌ترین پاک کننده‌ های کبدی هستند. از این رو، امروزه بیش از ۱۰۰ کارخانه داروسازی در دنیا از این گیاهان، دارو تهیه می‌ کنند. مصرف این گیاهان برای پیشگیری مناسب است همچنین اگر کبد درگیر شود می ‌توانند تسکین بخش و درمان کننده باشند.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر