menusearch
asretafakor.ir

ساخت پماد گیاهی برای درمان زخم پای دیابتی

جمعه پانزدهم شهریور ۹۸
(0)
(0)
ساخت پماد گیاهی برای درمان زخم پای دیابتی

به گزارش پایگاه خبری عصر تفکر به نقل از کرمانشاه، زخم پای دیابتی یکی از عوارض قابل توجه دیابت است و بیشترین قسمت عوارض پای دیابتی را تشکیل می‌‌دهد. حدود ۱۵ درصد مبتلایان به دیابت گرفتار زخم پای دیابتی می‌ شوند و حدود ۸۴ درصد موارد با قطع قسمت انتهایی پا مواجه می‌‌شوند.

در پی انتشار خبری مبنی بر ساخت پمادی کاملا بومی در درمان زخم پای دیابتی توسط یک تیم متخصص کرمانشاهی، خبرنگار پایگاه خبری عصر تفکر به گفتگو با یکی از متخصصان این تیم پرداخت.

متخصص داخلی این تیم دارو‌سازی اظهار داشت: حدود 2 سالی است که تیمی متشکل از هفت متخصص در بخش‌ های بالینی، داخلی، داروشناسی و پرستاری مشغول به ساخت دارویی کاملا بومی بودیم. حسین امیری ادامه داد: این دارو گیاهی زخم پای دیابتی و زخم بسترهای حاد را درمان می‌ کند، کار تحقیقاتی از دانشگاه علوم پزشکی و بخش معاونت پژوهشی آغاز شد و به صورت بالینی در کمینه اخلاق به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: این پماد دارویی در شرکت دانش ‌پژوهان ثبت و در بخش اختراعات نیز ثبت اختراع شده است. این متخصص داخلی با اشاره به اینکه دارو به مرحله تولید رسیده است، ادامه داد: با کمک و حمایت ‌های معاونت علم و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) این دارو به ‌زودی توسط بنیاد تعاون سپاه به مرحله تولید گسترده خواهد رسید.

امیری افزود: دارو توسط شرکت ‌های آلمانی درخواست خرید داشت، اما این متعلق به کشور خودمان است که اکنون طی درخواستی با دانشگاه شیراز در حال همکاری هستیم. وی با اشاره به خاصیت‌ های دارو، عنوان کرد: بعد از بررسی پاتولوژی بیمارستان خاصیت کلاژسازی و رگ زایی موجود در این دارو در داروهای مشابه خارجی وجود ندارد و داروهای دیگر فقط خاصیت آنتی بیوتیکی را دارند. این متخصص داخلی در پایان، تاکید کرد: تولید گسترده دارو سبب می‌‌شود از خروج ارز جلوگیری شده و سود بسیاری برای کشور خواهد داشت، این پماد هم اکنون توسط بسیاری از متخصصان مدارج بالای علمی برای بیماران تجویز می‌ شود.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر