menusearch
asretafakor.ir

فواید سلامتی و زیبایی روغن هسته انگور

header
۱۳۹۹/۳/۲۰ سه شنبه
(0)
(0)
فواید سلامتی و زیبایی روغن هسته انگور
فواید سلامتی و زیبایی روغن هسته انگور

روغن انگور از تحت فشار قرار دادن دانه های انگور حاصل می شود. روغن انگوربه خاطر فواید زیر شناخته شده است:

ضد التهاب

ضد میکروبی

خاصیت آنتی اکسیدانی

این خاصیت ها به همراه مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا و ویتامین  E  موجود در روغن انگور، آن را به یک درمان موضعی محبوب برای پوست تبدیل کرده است.

 

فواید سلامتی روغن انگور

روغن انگور از نظر اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFAsحاوی اسیدهای چرب امگا 6 بسیار غنی است PUFAها در صورت استفاده از آن ها به جای چربی های اشباع و چربی های ترانس در رژیم غذایی، ممکن است برای قلب شما مفید باشند. تحقیقات نشان می دهد کهPUFA ممکن است کلسترول و خطر بیماری قلبی شما را کاهش دهد. اما یک واقعیت وجود دارد: سلامتی مطلوب به تعادل مناسب اسیدهای چرب امگا 6 و اسیدهای چرب امگا 3 در بدن شما بستگی دارد. بیشتر افراد بیش از حد کافی اسیدهای چرب امگا 6 را در رژیم غذایی خود دریافت می کنند و تقریباً به اندازه کافی امگا 3 ندارند.

مطالعات نشان می دهد که بیش از حد اسید چرب امگا 6 ممکن است باعث التهاب شود که ممکن است منجر به بیماری های مزمن از جمله سرطان شود. اگر در حال حاضر به میزان کافی امگا 6 در رژیم غذایی خود مصرف می کنید، مصرف مرتب روغن انگور ممکن است میزان مصرف امگا 6 شما را در سطحی ناسالم قرار دهد.

 

ویتامین  E

روغن انگور منبع غنی ویتامین E، حتی بیشتر از روغن زیتون است. ویتامین  E  یک ویتامین است که به عنوان یک آنتی اکسیدان محلول در چربی عمل می کند و به شما در محافظت از سلول های شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد که با سرطان، بیماری های قلبی و سایر بیماری های مزمن کمک می کند. ویتامین  E  همچنین از سیستم ایمنی بدن شما پشتیبانی می کند. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است پیشرفت زوال عقل را کند، کند، اما مطالعه بیشتری لازم است.  ویتامین E  می تواند در برابر گرما مقاومت کند و روغن انگور نقطه حرارت بالایی دارد.

 

مزایای زیبایی روغن انگور

شرکت های زیبایی در محصولات مراقبت از پوست و مو از روغن انگور استفاده می کنند. اما هیچ مطالعه بالینی در مورد تأثیر روغن انگور بر روی پوست یا مو وجود ندارد. با این وجود، بسیاری از مردم از روغن انگور به عنوان یک درمان طبیعی در خانه زیبایی در منزل خود استفاده می کنند.

 

روغن انگور مخصوص پوست سالم

بسیاری از مزایای زیبایی روغن هسته انگور ممکن است به دلیل داشتن ویتامین  E  و اسید چرب امگا 6 باشد. رادیکال های آزاد و عوامل محیطی مانند خورشید، باد و آلودگی می توانند آثاری را روی پوست شما بگذرانند. آن ها ممکن است علائم پیری را افزایش داده و باعث خشکی و تغییر رنگ پوست شوند.

ویتامین E  به نبرد رادیکال های آزاد کمک می کند، بنابراین ممکن است در هنگام مصرف رژیم غذایی به شما در بهبود پوست کمک کند. همین فایده ممکن است در مواقعی که مستقیماً روی پوست شما اعمال می شود نیز تاثیر داشته باشد. طبق اعلام مؤسسه LinusPauling، اسیدهای چرب امگا 6 و امگا 3 برای عملکرد و ظاهر پوست بسیار مهم هستند. اصلی ترین امگا 6  PUFA  در روغن انگور، اسید لینولنیک است. این اسید چرب ممکن است به کاهش التهاب در لایه های میانی و خارجی پوست کمک کند.

 

روغن انگور مخصوص موهای سالم

روغن انگور ممکن است وضعیت مو و پوست سر شما را بهبود بخشد. اگر شما دارای شوره سر هستید، که غالباً روی پوست سر ایجاد می شود، استفاده از روغن انگور روی پوست سر شما می تواند به شل شدن پوست مرده و ترمیم پوست کمک کند.

برخی از روغن های طبیعی از جمله روغن زیتون و روغن نارگیل برای موهای شما مناسب هستند، اما آن ها باعث می شوند که موهایتان چرب شود و موها سنگین شود. روغن هسته انگور، سبک است و چنین اثری ندارد. هنگامی که روی موهای خود بمالید، روغن انگور به موها رطوبت، استحکام و درخشش می بخشد.

روغن انگور به عنوان یک داروی طبیعی برای طاسی استفاده می شود. تصور می شود لینولنیک اسید باعث تحریک رشد مو می شود. روغن حاوی فلاونوئیدها به نام الیگومرهای پروسیانیدین است. این ها آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند. مطالعات آزمایشگاهی و داخل بدن نشان می دهد که الیگومرهای پروسیانیدین ممکن است باعث رشد مو شوند، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر