menusearch
asretafakor.ir

مکمل های ورزشی رژیمی و غذایی گیاهی براساس مزاج افراد

۱۴۰۱/۳/۱۱ چهارشنبه
(2)
(0)
مکمل های ورزشی رژیمی و غذایی گیاهی براساس مزاج افراد
مکمل های ورزشی رژیمی و غذایی گیاهی براساس مزاج افراد

مهندس سعید واحدی مدیر عامل شرکت مکمل دارو مائده هادی

 

پژوهشگر جوان

مهندس سعید واحدی مدیر عامل شرکت مکمل دارو مائده هادی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی تندرستی از دانشگاه فردوسی مشهد است. او به صورت غیر متمرکز 8 سال به مطالعه مبانی طب های ایرانی، چینی و هندی پرداخت به گونه ای که در مقطع کارشناسی موفق به چاپ 1 مقاله علمی پژوهشی و کارشناسی ارشد 5 مقاله علمی پژوهشی در حوزه طب سنتی ایرانی شده است. او ادامه داد که اختراعی تحت عنوان مکمل های ورزشی گیاهی براساس مدل تمرین و مزاج افراد به ثبت رسانیده که دارای تایید علمی از دانشگاه فردوسی مشهد است و این موفقیت باعث شد که بتواند در مرکز رشد فرآورده های دارویی پژوهشکده داروسازی بوعلی مشهد به عنوان فناور استقرار پیدا کند. ایشان بیان کرد که فعالیت های ما در پازل سته ضروریه در موضوع حرکت و سکون که همان ورزش (حرفه ای- تندرستی) است و در این پژوهش ها به این نتیجه رسیدیم که فعالیت های بدنی بر حسب (مثلث ورزشی) فاکتورهای سرعت، قدرت و استقامت در مزاج های مختلف دارد و بر همین اساس مکمل ورزشی‌ آنها طبعاً متفاوت و انحصاری می‌شود. به گونه ای که برای این 3 مدل فعالیت بدنی در 4 تیپ مزاجی و 12 فرمول جهت تولید مکمل ورزشی گیاهی به دست آمده است.

 

دستاورد موفق

ایشان بیان کرد که این محصول حاصل 3 سال تحقیق و پژوهش وی است و با ترکیبی از غالت و حبوبات که تحت فناوریای اثرات آن مضاعف می‌گردد به دست آمده است. همچنین همواره افرادی که متقاضی مکمل های ورزشی می‌باشند با رجوع به داروخانه ها بدون در نظر گرفتن تفاوت های فردی و فعالیتی خود مکملی را دریافت می‌کنند که شیمیایی است. از طرفی تمام فعالیت های بدنی خارج از مثلث ورزش (سرعت، قدرت و استقامت) نیستند و بعد از غالب بودن هر یک از این سه فاکتور گام بعدی توجه به مزاج هر فرد است که با سیستم هورمونی و عصبی فرد طبق تحقیقات داخلی و خارجی ارتباط دارد و می‌تواند اثراتی را بر اعضای بدن بگذارد در این راستا محصولی گیاهی را تولید کرده است که متناسب با مزاج افراد در هر فرمول میزان هر ماده تغییر، حذف یا اضافه می‌گردد.

 

دغدغه های قابل توجه

او متذکر شد که بایستی آزمایشگاه هایی به پیدا کردن ماده مؤثره گیاهان دارویی اختصاص داده شود تا این قبیل گیاهان به صورت ماده اولیه از کشور خارج نشود و به شکل دیگری با هزینه های بالا به ما عرضه گردد. همچنین خواهان ساده تر کردن روند مجوزگیری، اختصاص آزمایشگاه های رفرنس به صورت ارزان، آموزش، شفافیت های حقوقی برای تولید کننده و تدوین قوانین بروز و حامی از مسئولان مربوطه شد.

 

سخن آخر

ایشان در پایان تصریح کرد که اگر سبک زندگی به سمت خصوصی سازی برود و هر شخص متناسب با تفاوت های فردی خود متد دریافت کند م یتوان به افزایش بهره وری و به حداقل رساندن مشکلات نظام سلامت که بر موضوعات دیگر جامعه به صورت مستقیم و غیر مستقیم اثر می‌گذارد امیدوار بود. امید است که بتوانیم با کمک سایر افراد متخصص در این زمینه به این مهم دست یابیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر