menusearch
asretafakor.ir

هسته های فناور دانشجویی در حوزه گیاهان دارویی حمایت می شوند

header
۱۳۹۹/۳/۲۸ چهارشنبه
(0)
(0)
هسته های فناور دانشجویی در حوزه گیاهان دارویی حمایت می شوند
هسته های فناور دانشجویی در حوزه گیاهان دارویی حمایت می شوند

به گزارش پایگاه خبری گیاهان دارویی عصر تفکر به نقل از معاونت علمی و فناوری، نشست ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور نمایندگان و مدیران گوناگون دستگاه های اجرایی، اساتید و شرکت های فعال در این حوزه برگزار شد. فعال شدن بیشتر هسته های فناور دانشجویی در حوزه گیاهان دارویی و حمایت از ایده های دانشگاهی در این نشست مورد توجه قرار گرفت. در این نشست اعضای کارگروه های مختلف و نمایندگان دستگاه هایی اجرایی نحوه استفاده بهینه از ظرفیت ایجاد شده در قالب طرح هایی مانند طرح شهید احمدی روشن را مورد قرار دادند.

محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نشست، ضمن تأکید بر ضرورت گسترش شبکه دانشجویان مستعد، خبرگان دانشگاهی و صنعتی در این حوزه، گفت: افزایش مهارت ها و تقویت روحیه خود باوری دانشجویان در صنعت گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی و استقرار هسته های پژوهشی در یک فضای هم افزا می تواند گسترش فناوری در حوزه گیاهان دارویی را تضمین کند.

وی با اشاره به فعالیت نهادهای ترویجی مانند باشگاه دانش آموزی گیاهان دارویی و طب ایرانی افزود: برخی هسته های فناور دانشجویی با پرهیز از فعالیت های پراکنده بر روی یک طرح مشخص و دارای توجیه علمی و اقتصادی متمرکز می شوند. پس از تکمیل تحقیق، نتایج کار خود را به صنعت مد نظر ارائه می کنند و در مواردی موفق می شوند که برای تجاری سازی این تحقیق و محصول سرمایه مکفی نیز جذب کنند.

وی افزود: بی شک ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی علاقه مند است تا با بهره گیری از طرح هایی مانند شهید احمدی روشن نسبت به گسترش هسته های فناور دانشجویی منطبق با این مدل کاری در حوزه صنعت گیاهان دارویی اقدام کند.

عصاره بیان کرد: طرح های قابل توجهی توسط تیم های دانشگاهی به ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه می شود که نیازمند یک بسته حمایتی مشخص است تا با راهنمایی اساتید و استفاده از زیر ساخت های آزمایشگاهی در قالب طرح های خوبی مانند طرح شهید احمدی روشن، از ایده های دانشجویی به سمت یک محصول تجاری سازی شده مؤثر هدایت شوند.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر