menusearch
asretafakor.ir

شناسایی و جمع آوری 217 گونه گیاه دارویی در اردبیل

header
۱۳۹۸/۲/۳۰ دوشنبه
(3)
(0)
شناسایی و جمع آوری 217 گونه گیاه دارویی در اردبیل
شناسایی و جمع آوری 217 گونه گیاه دارویی در اردبیل

به گزارش پایگاه خبری عصر تفکر، حسین کربلایی خیاوی عصر چهارشنبه در همایش روز جهانی تنوع زیستی در اردبیل افزود: علاوه بر این بیش از ۸۰۰ نمونه بذور گیاهان دارویی نیز در این استان جمع آوری شده است.

وی با اشاره به تعیین مناطق پراکنش و خواص دارویی این گونه‌ ها تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم در حفاظت از تنوع زیستی استان، شناسایی و معرفی ۱۴۳گونه از گیاهان شهدزا و گرده زا مرتعی مورد استفاده زنبورهای عسل در حوزه بالخلی چای استان بوده است.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی اردبیل با بیان اینکه در بحث جنگلی نیز این استان از تنوع بسیار ارزشمندی برخودار است، یادآور شد: با وجود اینکه سطح جنگل‌ های استان ۵۲ هزار هکتار است اما به دلیل تنوع زیستی و غنای گونه‌ ای به عنوان ذخیره گاه جنگلی تحت حفاظت و مدیریت شناخته می‌ شود.

به گفته وی جنگل ارس در شمال و پسته وحشی در جنوب استان و جنگل حاتم در مشگین شهر غربی مشهور به حاتم مشه سی دارای گونه‌ های بلوط، سرخ ولیک، آلوچه وحشی و ون و جنگل فندقلوی اردبیل با گونه غالب فندق به همراه گونه‌ های راش، ممرز و بلوط از ذخیره گاه‌ های جنگلی هستند.

کربلایی خیاوی با بیان اینکه حفاظت از تنوع زیستی در گرو حفاظت از منابع طبیعی است، بیان داشت: تنوع زیستی در سطوح ژن، گونه و اکوسیستم به صورت مختلف بیان می‌ شود بطوریکه هر یک از آن ها جنبه‌ ای از سیستم‌ های حیات را بیان می‌ کنند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر