menusearch
asretafakor.ir

اخبار بورس، بورس گیاهان دارویی، اخبار و رمز بورس

آزادسازی و فروش سهام عدالت آزادسازی و فروش سهام عدالت آزادسازی سهام عدالت چه معنایی دارد؟
اواسط دهه ۱۳۸۰ دولت سهام خود را در ۴۹ شرکت بین مردم تقسیم کرد که با این کار بیش از ۴۹ میلیون نفر از جمعیت کشور مشمول دریافت سهام عدالت شدند. آزادسازی سهام عدالت به این معناست که سهام‌داران مالکیت سهام خود را بر عهده بگیرند.

مسئولیت سهام عدالت طی چند سال گذشته به عهده سازمان خصوصی ‌سازی بوده، اما از این پس اگر سهام‌داران در سامانه سهام عدالت روش «سهامداری مستقیم» را انتخاب کنند، می‌ توانند خودشان مدیریت سهام خود را بر عهده بگیرند.
یکشنبه یکم تیر ۹۹
عرضه اولیه «و پویا» چهارشنبه می‌ آید عرضه اولیه «و پویا» چهارشنبه می‌ آید بر اساس اطلاعیه فرابورس، عرضه اولیه وپویا روز چهارشنبه ۴ تیرماه انجام خواهد شد که سهمیه هر کد بورسی ۳۰۰ سهم در بازه قیمتی ۳۹۰ تا ۴۱۰ تومانی است. یکشنبه یکم تیر ۹۹ مروری بر  بازار بورس ۲۶ خرداد ۹۹ مروری بر بازار بورس ۲۶ خرداد ۹۹ طبق گزارش بازار بورس ۲۶ خرداد ۹۹ در جریان معاملات امروز بازار سهام تعداد ۸ میلیارد و ۲۲۷ میلیون سهم و حق‌ تقدم به‌ ارزش ۱۳ هزار و ۲۴۵ میلیارد تومان در ۱ میلیون و ۵۵۴ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۴۶۹۹ واحدی در ارتفاع ۱ میلیون ۲۰۰ هزار و ۱۲۰ واحد قرار گرفت. بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۵۶۸ میلیون ورقه به‌ ارزش ۵ هزار و ۴۱۲ میلیارد تومان در ۷۲۷ هزار نوبت، آیفکس ۲۱۴.۳۶ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۳۴۹۶ واحدی قرار گرفت. سه شنبه بیست و هفتم خرداد ۹۹ بورس هفته بعد چه می‌شود؟ بورس هفته بعد چه می‌شود؟ در هفته اخیر نیز بار دیگر بازار سهام بازدهی مثبتی را ثبت کرد. آیا بازدهی ۱۲ درصدی این هفته بورس برای هفته بعد هم قابل تکرار است؟ آخرین سیگنال‌ ها درباره وضعیت بورس هفته بعد چه مواردی را نشان می‌‌دهد؟ شنبه بیست و چهارم خرداد ۹۹ معرفی ۲۰ مورد از پرکاربردترین اصطلاحات و مفاهیم بورس معرفی ۲۰ مورد از پرکاربردترین اصطلاحات و مفاهیم بورس آشنایی با اصطلاحات و مفاهیم پرکاربرد بورس یکی از ضروری ‌ترین مواردی است که هر سرمایه‌گذاری باید انجام دهد. اینکه صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی چه تعریفی دارند یا توجه به شاخص کل چه کمکی به سرمایه‌گذار یا معامله‌گران بورس می‌ کند، از جمله مواردی هستند که باید برای سرمایه‌گذاری مستقیم یا غیرمستقیم در بورس با آ‌ن‌ ها آشنا باشید. در ادامه این مطلب به‌طور اجمالی ۲۰ مورد از پرکاربردترین اصطلاحات و مفاهیم بورس ‍ را با هم مرور می‌ کنیم. شنبه هفدهم خرداد ۹۹